Obowiązki podatnika

Rozliczanie podatku nie każdemu podatnikowi idzie sprawnie. Są osoby, które widząc druki PIT, dostają zawrotu głowy i od razu rezygnują z jego wypełnienia.

Są ludzie, którzy ręcznie dokonują jego wypełnienia, własnymi siłami obliczają każdą pozycję, która wymaga wypełnienia. Są i tacy, którym zajmuje to zdecydowanie mniej czasu. Osoby takie korzystają ze strony www.pit-format.pl i tam za radą specjalnego kodu rozliczają własną deklarację. Tak jest zdecydowanie szybciej i prościej. Dzięki programowi można uniknąć błędów rachunkowych, bo wszystkie obliczenia wykonywane są automatycznie.
Kiedy korzysta się z takich programów, można wybrać formularze, które uzupełnia się we własnym zakresie. Z takiej opcji korzystają te osoby, które wiedzą, jakie pozycje w druku PIT powinny być wypełnione. Ci, którzy korzystają z takiego programu po raz pierwszy, zwykle wybierają interaktywny kreator deklaracji. Można go wyszukać i na www.pit-format.pl. Kiedy korzysta się z takiego, odpowiada nie jedynie na pytania, jakie program nam stawia. Wpisuje się właściwe kwoty, a program sam umieszcza je w odpowiednich kolumnach deklaracji. W ten sposób wypełnienie jej zajmuje kilka minut. Gotową deklarację można wydrukować lub bezpośredni, korzystając z Internetu, wysłać ją do stosownego urzędu skarbowego. Jeśli ktoś raz skorzysta z www.pit-format.pl, to bardzo prawdopodobne jest, że już stale w ten sposób będzie rozliczał własną deklarację PIT. Tak jest szybciej, łatwiej i wygodniej. Rozliczanie podatku elektronicznie przyczynia się też do zmniejszenia kolejek w urzędach skarbowych.

Warto sprawdzić:
http://www.pit-format.pl/